Sukienki koktajlowe należą do klasyków kobiecej mody i doskonale prezentują się w czasie eleganckich bankietów, a także mniej formalnych okazji. Sukienki koktajlowe są krótsze i mniej wyszukane od sukienek wieczorowych, dzięki czemu są one bardzo uniwersalne.

Na jaką okazję założyć sukienkę koktajlową?

Sukienki koktajlowe można założyć na bankiet, przyjęcie, randkę, a także na wesele. Krótsze sukienki w eleganckim fasonie doskonale nadają się również do wieczornego wyjścia do klubu. Oczywiście duże znaczenie ma kolor oraz fason sukienki. Ciemne i jaskrawe odcienie sprawdzą się na wieczornym przyjęciu, natomiast klasyczne i pastelowe odcienie w ciągu dnia. Warto wybrać krój sukienki, który pozwoli podkreślić zalety posiadanej figury.

Jak dobrać sukienkę koktajlową do typu sylwetki?

Znając swój typ urody, można wybierać ubrania, które podkreślą jego zalety i zamaskują wady. Sklep odzieżowy Brendi oferuje sukienki odpowiednie dla każdej kobiety. Panie obdarzone sylwetką gruszki mogą wybrać dopasowane sukienki na cienkich ramionkach lub bez. Sukienki kopertowe i drapowane wspaniale sprawdzą się w przypadku sylwetki jabłka. Sylwetka o kształcie klepsydry będzie natomiast dobrze wyglądała właściwie w każdej stylizacji, jednak warto pozostać przy prostych krojach.

Dodatki do sukienki koktajlowej

Do sukienki koktajlowej warto dopasować wyszukaną biżuterię. Oczywiście należy założyć kolczyki, które warto skompletować z przyciągającym uwagę naszyjnikiem lub nawet ozdobną kolią, jeśli sama sukienka jest raczej stonowana. Do sukienki koktajlowej należy koniecznie dobrać torebkę kopertową i można przy tym wyborze zaszaleć. Cekiny, brokat, krokodyla skóra – torebka może mieć wyraźnie ozdobny charakter. Do eleganckich sukienek koniecznie należy również dobrać właściwe buty na wysokim obcasie.