Kurtki parki przejściowe damskie to jedne z najpopularniejszych rodzajów odzieży wierzchniej dla kobiet. Doskonale sprawdzają się wczesną jesienią, a także wczesną wiosną. Świetnie chronią przed chłodem, wiatrem i deszczem, o ile wybierze się model z tkaniny hydrofobowej. Warto mieć właśnie taką kurtkę w swojej garderobie, bo doskonale posłuży przez wiele sezonów.

Idealne kurtki parki przejściowe damskie

Znalezienie idealnej parki nie jest łatwe. To bardzo popularny model odzieży wierzchniej, dlatego generalnie parki wyprzedają się na pniu. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Warto wybrać model trochę dłuższy, bo nie tylko lepiej modeluje optycznie sylwetkę, ale też chroni doskonale przed wiatrem i chłodem. W pasie parka powinna mieć troczek, bo dzięki temu łatwiej dopasować ją do sylwetki. Poza tym przydatny jest kaptur, który dobrze chroni przed wiatrem i deszczem. Kolor parki jest również istotny.

Z reguły te kurtki są w odcieniach zieleni i khaki, ale czasami można znaleźć też parkę czarną. Najlepiej wybierać odcienie oliwkowe, tak zwanej zgniłej zieleni i khaki, bo one pasują do wielu różnych typów urody.

Kiedy kupić parkę?

Idealny czas na kupowanie parki to wczesna jesień. To właśnie wtedy w sklepach pojawiają się nowe kolekcje i jest największy wybór tych kurtek. Wczesną jesienią będą parki przejściowe, natomiast trochę później, na przykład w listopadzie, w sklepach pojawiają się parki na zimę. To, co je wyróżnia, to ciepła futrzana podszewka, dzięki której parka sprawdzi się nawet w bardzo mroźne dni. Warto wybrać taki model, bo on doskonale uzupełni garderobę. Idealną opcją będzie parka dwa w jednym, która posiada odpinaną podszewkę. Dzięki temu łatwo można przetransformować ją w kurtkę na cieplejsze dni lub na dni wyjątkowo mroźne. To jedna z najlepszych inwestycji w szafę kobiety.