Jeansy to jedne z najbardziej popularnych spodni wybieranych przez kobiety w ramach codziennej mody. Ponadczasowe spodnie pozwalają na tworzenie bardzo różnych stylizacji.

Zalety jeansów

Decydując się na jeansy damskie można liczyć na wykorzystanie ich przy bardzo różnych okazjach. Do podstawowych zalet takich spodni zaliczają się:

  • możliwość zrealizowania różnorodnych kreacji,
  • możliwość wyboru różnorodnych fasonów,
  • wytrzymały materiał.

Jeansy można dopasować do różnych sylwetek. W przypadku figury w kształcie gruszki można decydować się na spodnie, które mają lekko rozszerzoną nogawkę i nieco wyższy stan. W przypadku zdecydowania się na wyroby w ciemniejszych kolorach można skutecznie wydłużyć nogi. Natomiast warto unikać przetarć oraz zdobień, które występują na poziomie bioder.

Spodnie jeansowe

Kobiety o sylwetce klepsydry mogą decydować się na takie spodnie, które mają nico obniżoną talię. W ten sposób spodnie trzeba dopasować jedynie w jednym miejscu. Idealnym rozwiązaniem przy takiej sylwetce jest postawienie na spodnie, które sięgają do pępka. Gdy chce się podkreślić kształty wówczas można zdecydować się na modele proste, które jednocześnie mają nierozszerzaną nogawkę. Do modnych modeli, które mogą zakładać kobiety z sylwetką klepsydry zaliczają się te z szerokimi nogawkami.

Figura typu jabłko to konieczność decydowania się na ubrania, które są w stanie wymodelować sylwetkę. W ten sposób można tworzyć wrażenie wyszczuplenia. Wysoki stan jest w stanie zamaskować brzuch, a także ukryć ewentualne boczki. Do typów jeansów, na które można się zdecydować zaliczają się spodnie typu marchewka.

Jakie stylizacje można tworzyć z jeansami?

Poszczególne modele jeansów pozwalają na tworzenie różnorodnych stylizacji. Jest to jeden z atutów tego typu spodni zarówno w przypadku klasycznych, jak też mniej typowych modeli. Generalnie są to spodnie, które można idealnie dopasować do sylwetki. W ten sposób można podkreślić urodę oraz zamaskować ewentualne mankamenty w wyglądzie. Oczywiście decydować można się na spodnie, które sprawdzą się podczas wyjazdu wakacyjnego, gdzie można bardziej skupić się na trwałości materiału, jak też na takie, które cechują się przede wszystkim modnym i efektownym wyglądem.

Kurtki pasujące do jeansów: