Panowie w wyborze idealnej kurtki skupiają się przede wszystkim na wygodnych i uniwersalnych modelach. Chcą, by kurtka dobrze się prezentowała, pasowała do każdej stylizacji (zarówno tej eleganckiej, jak i sportowej), oraz była ciepła i w miarę nowoczesna. Jaka kurtka będzie odpowiednia dla nowoczesnego mężczyzny? Sprawdź poniżej.

Co mówią trendy na nadchodzący sezon?


Dobrą wiadomością dla panów, jest fakt, iż aktualne trendy będą bardzo dla nich łaskawe. Modnych będzie sporo fasonów, dzięki czemu, każdy z panów niezależnie od wieku, sylwetki, czy wykonywanego zawodu znajdzie odpowiedni model dla siebie. Tak jak w ubiegłych sezonach, panowie w dalszym ciągu mogą znaleźć w sklepach eleganckie, klasyczne płaszcze w kolorze czerni, kameowym czy szarym.

Taki płaszcz pasuje nie tylko do garnituru, ale świetnie również wygląda przy codziennym looku. Ponadto, intensywnie prym wiodą kurtki – pikowane, skórzane czy wełniane są nie tylko bardziej ciepłe i wygodne, ale spokojnie dostosowują się do różnych sylwetek. Ważne jest, by przy wyborze kurtki postawić na ciekawe dodatki, które ją wyróżnią i nadadzą charakteru całej stylizacji. Modne są duże kołnierze, elementy militarne, metalowe guziki, widoczne zamki oraz wszelkie naszywki.

Dominująca kolorystyka


W kolorystyce odzieży wierzchniej nie ma znaczącej rewolucji. Kolor czarny, brązowy, granatowy, odcienie szarości oraz camelowy to idealna barwa dla nowoczesnego mężczyzny. Te kolory najlepiej prezentują się na wyżej wspomnianych płaszczach, kurtkach skórzanych czy parkach. Ponadto łatwo je dopasować do stylizacji do pracy, wyjścia ze znajomymi na miasto czy też wieczorną randkę.

Panowie stawiają na długowieczne kurtki


Jaka kurtka będzie odpowiednia dla nowoczesnego mężczyzny? Nie jeden z panów stanowczo odpowie, iż jego oczekiwania spełni kurtka wygodna i dobra jakościowo. Nie od dziś wiadomo, że panowie nie lubią chodzić po sklepach i tym samym zakupy i przymiarki są dla nich sporą katorgą. Dlatego też wolą kupić raz, porządny model i nosić go przez przynajmniej kilka sezonów. By tak się stało, kurtka nowoczesnego mężczyzny musi być dobra jakościowo, precyzyjnie wykonana, niezawodna przy różnej i zmiennej pogodzie, bardzo komfortowa, odrobinę nowoczesna i na pewno dobrze dopasowana do sylwetki. Tylko taki model sprawi, że panowie będą dobrze się w nim czuli nosząc go nawet przez kilka lat.

Jak wynika z powyższego kupno idealnej kurtki to nie lada wyzwanie. Warto jednak podejść do tego zakupu na spokojnie, a w razie wątpliwości – skonsultować się ze sprzedawcami w sklepach, którzy chętnie doradzą i pomogą w wyborze najodpowiedniejszego modelu.