Panie muszą zdawać sobie sprawę, że nie ma możliwości zakupu kurtki, która świetnie zda egzamin na każdą porę roku. Jakie kwestie powinno się zatem wziąć pod uwagę przy wyborze modelu na zimę?

Kurtki puchowe

Można zaobserwować, że puchowe kurtki zimowe damskie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są obecnie produkty w różnym przedziale cenowym. Oznacza to, że każda kobieta powinna znaleźć kurtkę, która spełni jej potrzeby. Rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na materiał zewnętrzny. Nie powinien on bowiem przepuszczać puchu. Godny uwagi jest fakt, że wysokiej jakości wypełnienie będzie się składało w 10% z pierza i w 90% z puchu.

Kurtki z ociepleniem syntetycznym

Należy mieć świadomość, że ociepliny są zdecydowanie mniej wydajne w porównaniu do wysokiej jakości puchu. Ponadto znacznie gorzej się kompresują. Nie można oczywiście zapomnieć, że modele z syntetycznym wypełnieniem będą zarówno cięższe, jak i większe po spakowaniu w porównaniu do swoich puchowych odpowiedników. Bardzo często wymienianym atutem omawianych produktów jest stosunkowo mała wrażliwość na wilgoć. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są także produkty, które łączą zalety ocieplin syntetycznych i puchu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt znajdujący się ofercie asortymentowej renomowanego producenta. Bardzo często wystarczy dopłacić kilkaset złotych, by cieszyć się z dwa razy lepszego modelu. Godny uwagi jest fakt, że znane firmy mają do dyspozycji zaawansowane zaplecze techniczne. Ponadto przedstawicielki płci pięknej mają dwuletnią gwarancję na kurtkę.

Sprawdź również:

  1. Kurtka zimowa damska z ociepleniem
  2. Ciepłe kurtki puchowe
  3. Kurtki plus size duże rozmiary